Apsaimniekošanas rēķinus ērti var apmaksāt arī veikalu kasēs
Šāda rēķinu apmaksa pie kases ir vienkāra, ātra un ērta. Apmaksu iespējams veikt gan skaidrā naudā, gan ar bankas maksājumu karti. Apmaksājot ŗēķinu pie tirdzniecības vietas kases, tiek piemērota tirgotāja noteikta komisijas maksa.
Rēķinu apmaksu kasē iespējams veikt šādās tirdzniecības vietās:
- “Maxima” (SIA “Maxima”) – maksa par pakalpojumu 0,59 eiro;
- “top!” (SIA “Firma Madara 89”) – maksa par pakalpojumu (no 01.04.2025.) 0,59 eiro;
- “Mego” (SIA “Lenoka”) – maksa par pakalpojumu 1,00 eiro (ar “Mego” klienta karti – 0,50 eiro);
- “Narvesen” (SIA “Reitan Convenience”) – maksa par pakalpojumu 0,70 eiro.
Atgādinām klientiem, ka uz vietas “Ventspils nekustamo īpašumu” Klientu
nodaļā rēķinu apmaksa nav paredzēta – aicinām norēķinus veikt bankā,
internetbankā vai tirdzniecības vietu kasēs. Informāciju par norēķinu
jautājumiem iespējams saņemt Klientu nodaļā Užavas ielā 8, tālr. 63629561,
e-pasts: [email protected].
Zemas īres mājokļu pretendentiem noteikti jauni ienākumu griesti
Ventspilī, Saules ielā 122, aprīlī sāksies divu daudzdzīvokļu māju būvniecība. Jauno īres mājokļu projekts tiek īstenots finanšu institūcijas “Altum” programmā, izmantojot Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu, kura mērķis ir veicināt zemas īres mājokļu pieejamību mājsaimniecībām reģionos, kas nevar atļauties mājokli ar tirgus nosacījumiem.
Uz īres dzīvokļiem zemas īres mājās varēs pretendēt mājsaimniecības, kuru kopējie mēneša bruto vidējie ienākumi nepārsniedz noteiktus sliekšņus. “Altum” vērš uzmanību, ka šogad sliekšņi ir paaugstināti. Dzīvokļi tiks izīrēti mājsaimniecībām, kuru kopējie mēneša bruto vidējie ienākumi iepriekšējā taksācijas gadā dzīvojamās telpas piešķiršanas brīdī izīrēšanai (saskaņā ar Ekonomikas ministrijas aprēķiniem 2025. gadā) nepārsniedz:
- 1681 eiro vienas istabas dzīvoklim (iepriekš – 1415 eiro);
- 2896 eiro divu istabu dzīvoklim (iepriekš – 2437 eiro);
- 4433 eiro trīs un vairāk istabu dzīvoklim (iepriekš – 3731 eiro).
Pašlaik īrnieku uzņemšana rindā īres mājokļiem Saules ielā 122 vēl nav uzsākta. Pieteikšanos plānots sākt 2025. gada otrajā pusē.
Saules ielā 122 abās jaunceļamajās piecstāvu ēkās kopā būs 60 īres dzīvokļi – divi vienistabas, 20 divistabu un 38 trīsistabu. Tie tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Katrā kāpņutelpā būs ierīkots lifts, labiekārtotajā pagalmā – bruģētas autostāvvietas katram dzīvoklim un papildu stāvvietas viesiem, velo novietnes un pazemes konteineri atkritumu šķirošanai. Teritorija būs nožogota, nodrošinot iedzīvotājiem privātumu un drošību.
Martā tika ieurbti un ielieti četri testa pāļi un veikta to slogošana. Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā tiek saskaņots daudzdzīvokļu dzīvojamo māju būvprojekts, ko izstrādājis projektētājs un būvnieks SIA “Pillar Contractor”. Noslēgts līgums ar SIA “Būves birojs” par būvuzraudzības veikšanu.
Jauno īres mājokļu projektēšana un būvniecība tiek īstenota ar finanšu institūcijas “Altum” atbalstu, izmantojot Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda aizdevumu. Plānotais finansējuma apjoms ir 5,98 miljoni eiro, un pēc projekta realizācijas iespējams saņemt papildu kapitāla atlaidi līdz 1,48 miljoniem eiro, kas tiks piešķirta pēc dzīvokļu izīrēšanas.
Projekta mērķis ir nodrošināt Ventspils iedzīvotājus ar mūsdienīgiem, energoefektīviem un pieejamiem īres dzīvokļiem, kas palīdzēs risināt pieprasījumu pēc kvalitatīviem mājokļiem.
VNĪ apsaimniekotajās mājās turpinās pakāpeniska liftu atjaunošana
VNĪ apsaimniekotajos īpašumos darbojas kopumā 27 lifti 10 ēkās, no tiem trīs – sabiedriskajā ēkā “Andrejnams” Andreja ielā 7/9, bet pārējie 24 lifti – daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās. VNĪ apsaimniekošanā esošās deviņstāvu dzīvojamās mājas, kas aprīkotas ar liftiem, ir celtas laika posmā no 1978. līdz 1990. gadam, lielais vairums – 1980. gadu vidū. Ministru kabineta noteikumi nr. 907 “Par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu” noteic, ka vidējais normatīvais liftu kalpošanas ilgums ir 30 gadi. Tas nozīmē, ka liftiem ir jāveic regulāri uzlabošanas darbi, lai nodrošinātu to drošu ekspluatāciju.
VNĪ apsaimniekotajās mājās tiek veikta regulāra liftu drošības un risku novērtēšana, pamatojoties uz neatkarīgā tehniskā eksperta SIA “TÜV Nord Baltik” veiktajām pārbaudēm. Eksperts ir veicis visu liftu drošuma un risku novērtēšanu atbilstoši Eiropas Savienības drošības standartiem un Latvijas normatīvo aktu prasībām un sniedzis rekomendācijas par veicamajiem liftu remontdarbiem un uzlabojumiem noteiktos termiņos atbilstoši prioritātes līmenim – līdz 5 (augsta prioritāte), 10 (vidēja prioritāte) vai 15 gadu (zema prioritāte) periodā. “Kopā ar liftus apkalpojošo uzņēmumu sagatavojām lifta risku novēršanas plānu, paredzot, kādus darbus kādos termiņos ir plānots veikt, lai nodrošinātu liftu drošu ekspluatāciju,” skaidro VNĪ Ekspluatācijas nodaļas vadītājs Valērijs Pļiskovs.
Liftu atjaunošanā var izdalīt trīs galvenos posmus – vadības stacijas, celšanas mehānisma un lifta kabīnes nomaiņu. Atjaunošanu parasti sāk ar lifta smadzenēm, proti, vispirms tiek nomainīta vadības stacija. No 24 liftiem, kas ierīkoti VNĪ apsaimniekotajās daudzdzīvokļu mājās, viens lifts 2021. gadā ticis nomainīts pilnībā. Vadības stacijas kopš 2012. gada ir nomainītas 17 liftiem, bet pārējiem pieciem to plānots paveikt līdz 2027. gadam, tai skaitā diviem liftiem – šogad.
Augsta prioritāte ir arī liftu celšanas mehānismu nomaiņai. Celšanas mehānismi līdz šim ir nomainīti 12 liftiem, bet tuvāko četru gadu laikā tos nomainīs pārējos 11 liftos, tajā skaitā divos – šogad.
Tikai pēc tam, kad liftam ir nomainīta vadības stacija un celšanas mehānisms, kā beidzamā tiek plānota lifta kabīnes renovācija ar mūsdienīgiem nerūsējošā tērauda paneļiem. Līdz šim ir veikta vienas lifta kabīnes renovācija. Citiem liftiem VNĪ apsaimniekotajās mājās kabīnes plānots atjaunot 2029. un 2030. gadā.
Jaunās prasības paredz, ka līdz 2028. gadam visi lifti ir jāaprīko ar abpusējiem sarunu līdzekļiem tiešai saziņai ar dispečeru lifta avārijas gadījumā. Avārijas saziņas sistēmas daudzdzīvokļu māju liftos plānots ierīkot 2027. un 2028. gadā.
Dzīvokļu īpašnieki var lemt par liftu atjaunošanas darbu veikšanu, piemēram, lifta kabīņes renovāciju, arī ātrākos termiņos, nekā šobrīd plānots, taču jārēķinās, ka šīs izmaksas ietekmēs mājas apsaimniekošanas maksu, no kuras tiek finansēti atjaunošanas darbi. Vadības stacijas nomaiņa izmaksā aptuveni 9000–10 000 eiro, celšanas mehānisma nomaiņa – līdz 12 000 eiro, avārijas saziņas sistēmas ierīkošana – 500–700 eiro.
“Andrejnamā” 2018. gadā ir izbūvēts jauns pasažieru-kravas lifts un šogad plānota vēl viena jauna lifta izbūve, bet trešajam “Andrejnama” liftam tuvāko gadu laikā plānots nomainīt celšanas mehānismu, ierīkot tiešās saziņas ierīci un renovēt kabīni.
“Līdz šim jau
ir diezgan daudz paveikts liftu atjaunošanā, un šis darbs ir jāturpina. Lifti
katru gadu tiek pārbaudīti un ir droši ekspluatācijā. Katrā liftā ir redzama
iekārtas drošības pārbaudes uzlīme ar informāciju, kad pārbaude ir veikta, un
nākamo pārbaudes datumu, apliecinot, ka lifts ir droši ekspluatējams,” skaidro VNĪ
Ekspluatācijas daļas vadītājs.
Viltus apsekotāji cenšas iekļūt dzīvokļos
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” vērš ventspilnieku uzmanību uz telefoniem zvaniem, ko saņēmuši iedzīvotāji, par viltus apsekošanas darbiem dzīvokļos un aicina ventspilniekus būt uzmanīgiem!
“Ventspils nekustamo īpašumu” rīcībā ir informācija par diviem līdzīgiem gadījumiem, kad persona, stādoties priekšā kā kāda uzņēmuma pārstāvis, zvanījusi iedzīvotājiem un apgalvojusi, ka esot nepieciešams iekļūt viņu dzīvokļos, lai it kā veiktu logu stāvokļa apsekošanu. Iedzīvotāji, kuriem šie zvani ir šķituši aizdomīgi, ir vērsušies “Ventspils nekustamajos īpašumos” ar jautājumu, vai tiešām šādu apsekošanu plānots veikt.
Vēršam uzmanību un uzsveram, ka šādi apsekošanas darbi dzīvokļos netiek veikti! Aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem, saņemot aizdomīgus zvanus, neielaisties sarunās un nekādā gadījumā neielaist šādas personas savā dzīvoklī, kā arī pārbaudīt telefona numuru, no kāda tiek saņemts zvans!
Apsekošanas darbi dzīvokļos var tikt veikti tikai ar mājas apsaimniekotāja ziņu. PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” apsaimniekotajās mājās to veic namu pārziņi, uzrādot identifikācijas apliecību. Jebkuru aizdomu vai jautājumu gadījumā aicinām iedzīvotājus sazināties ar “Ventspils nekustamo īpašumu” Ekspluatācijas daļu pa tālr. 63622588.
Uzsākti sagatavošanās darbi daudzdzīvokļu māju būvniecībai Saules ielā 122
Pašlaik zemesgabalā Saules ielā 122 norit zemes priekšizpētes darbi. Ir noņemta augsnes kārta, lai veiktu grunts izpēti. Tuvākajā laikā tiks ieurbti četri testa pāļi. Vienlaikus ar būvlaukuma sagatavošanas darbiem teritorijā tiek veikti arheoloģiskās uzraudzības darbi, ko nodrošina pašvaldības iestāde “Ventspils muzejs”.
Paralēli zemes priekšizpētes darbiem turpinās būvprojekta saskaņošana, tiek veikta būvprojekta ekspertīze. Būvdarbus objektā ir plānots uzsākt šajā pavasarī – marta beigās vai aprīļa sākumā. Ar projektētāju un būvnieku SIA “Pillar Contractor” noslēgtais līgums paredz, ka abas daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Saules ielā 122 tiks uzbūvētas līdz 2026. gada vasarai.
Saules ielā 122 tiks uzceltas divas piecu stāvu daudzdzīvokļu mājas ar kopumā 60 dzīvokļiem, tai skaitā diviem vienistabas, 20 divistabu un 38 trīsistabu dzīvokļiem. Visi dzīvokļi tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Katrā kāpņutelpā būs ierīkots lifts, labiekārtotajā pagalmā – bruģētas autostāvvietas katram dzīvoklim un papildu stāvvietas viesiem, velo novietnes un pazemes konteineri atkritumu šķirošanai. Teritorija būs nožogota, nodrošinot iedzīvotājiem privātumu un drošību.
Lai pretendētu uz zemas īres mājokli Saules ielā 122, potenciālajiem īrniekiem būs jāstājas rindā, kur tiks izvērtēta mājsaimniecības atbilstība “Altum” programmu regulējošiem Ministru kabineta noteikumiem. Pieteikšanos rindā plānots uzsākt 2025. gada otrajā pusē.
Jauno īres mājokļu projektēšana un būvniecība tiek īstenota ar finanšu institūcijas “Altum” atbalstu, izmantojot Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda aizdevumu. Plānotais finansējuma apjoms ir 5,98 miljoni eiro, un pēc projekta realizācijas iespējams saņemt papildu kapitāla atlaidi līdz 1,48 miljoniem eiro, kas tiks piešķirta pēc dzīvokļu izīrēšanas.
Projekta pasūtītājs ir PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi”, bet ēku projektētājs un būvnieks – SIA “Pillar Contractor”.
Šis projekts iezīmē nozīmīgu pavērsienu Ventspils dzīvojamo mājokļu fonda attīstībā. Pēdējā šāda mēroga īres dzīvokļu māja pilsētā tika uzbūvēta 1990. gadā. Jaunā projekta mērķis ir nodrošināt Ventspils iedzīvotājus ar mūsdienīgiem, energoefektīviem un pieejamiem īres dzīvokļiem, kas palīdzēs risināt pieprasījuma pieaugumu pēc kvalitatīviem dzīves telpas risinājumiem.
Veiks siltināšanas darbus daudzdzīvokļu mājā Brīvības ielā 31
Ēkai Brīvības ielā 31 plānots veikt norobežojošo konstrukciju – ārsienu, bēniņu pārseguma, pagraba pārseguma –, kā arī pamatu siltināšanu. Plānots arī atjaunot ēkas apkures sistēmu, tai skaitā nomainot vecos padomju laika konvektora tipa sildelementus pret paneļu tipa radiatoriem dzīvokļos, kuros tas vēl nav veikts. Tāpat plānots nodrošināt individuālu temperatūras regulēšanas iespēju dzīvokļos, aprīkojot visus radiatorus ar termoregulatoriem un alokatoriem jeb siltuma maksas sadalītājiem. “Mājas iedzīvotājiem būs iespēja individuāli gan regulēt, gan uzskaitīt, gan norēķināties par tieši patērēto siltumenerģiju,” skaidro PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” tehniskais direktors Valdis Lesiņš.
Viens no galvenajiem sasniedzamajiem mērķiem, lai pretendētu uz “ALTUM” atbalstu programmā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte 2022–2026”, ir vismaz 30% primārās siltumenerģijas ietaupījums. Pēc energoauditora aplēsēm, daudzdzīvokļu mājai Brīvības ielā ielā 31 šis ietaupījums būs nedaudz virs 30%.
Daudzdzīvokļu mājas Brīvības ielā 31 dzīvokļu īpašnieki ir pieņēmuši sākotnējo lēmumu startēt “ALTUM” atbalsta programmā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte”, kurā atbalsta apjoms ir 49% no projekta attiecināmajām izmaksām bez PVN kapitāla atlaides veidā, kas tiek novirzīts kredītiestādes aizdevuma pamatsummas samazināšanai. Kapitāla atlaidi “ALTUM” piešķirs pēc projekta realizācijas, tāpēc sākotnēji plānots ņemt aizņēmumu bankā par visu projekta summu. Pērn septembrī “ALTUM” lēma par kapitāla atlaides rezervēšanu projekta īstenošanai. Šobrīd ir zināmas būvdarbu izmaksas, bet līdz janvāra beigām būs precizētas pārējās ar projekta realizāciju saistītās izmaksas, pēc kā dzīvokļu īpašnieku sapulcē būs jāpieņem gala lēmums par dalību šajā projektā. Prognozēts, ka būvdarbus Brīvības ielā 31 varētu uzsākt aprīļa beigās.
Kopumā pēdējo 15 gadu laikā ir nosiltinātas 50 daudzdzīvokļu mājas, ko apsaimnieko PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi”. “Daudzdzīvokļu māja Brīvības ielā 31 ir pēdējā ēka šajā kvartālā, kas vēl nebija nosiltināta. Zīmīgi, ka savulaik cita ēka šajā kvartālā Brīvības iela 33/35 bija tā, kas ar pirmo numuru startēja ERAF līdzfinansētajā pogrammā māju siltināšanai 2009. gadā,” piebilda PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” tehniskais direktors Valdis Lesiņš.
Programma
“Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte” tiek īstenota Eiropas
Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ietvarā
#NextGenerationEU.]
Ventspils vispārizglītojošās skolās uzstādīs videonovērošanas kameras
Rūpējoties par drošu vidi izglītības iestādēs, šogad Ventspils vispārizglītojošajās skolās tiks pabeigta videonovērošanas sistēmas izveide.
2024. gadā Ventspils izglītības iestāžu ēkās izveidota jauna tehniskās apsardzes sistēma, kā rezultātā ēkas aprīkotas ar SOS pogām, kustības sensoriem u. c. apsardzes risinājumiem. Reizē ar tehniskās apsardzes sistēmu izbūvi pērn tika uzsākts darbs arī pie videonovērošanas sistēmas izveides pilsētas vispārizglītojošajās skolās. 2024. gadā ir izbūvēti nepieciešamie vājstrāvas kabeļi videonovērošanas sistēmas izveidei, bet drīzumā pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” izsludinās vienotu iepirkumu, kas sastāvēs no vairākām daļām, par videonovērošanas kameru, komutācijas skapju, monitoru u. c. nepieciešamās iekārtu iegādi un uzstādīšanu, programmēšanas darbiem.
Atsevišķās skolās, kur jau līdz šim bija uzstādītas videonovērošanas kameras, tās tiks integrētas jaunajā sistēmā, bet šajā projektā plānots iegādāties 236 videonovērošanas kameras. Tās tiks uzstādītas skolu koplietošanas telpās, kā arī izglītības iestāžu ārpusē, lai būtu labi pārredzami visi ieejas mezgli un skolas apkārtne. “Rūpējoties par skolēnu un skolu darbinieku drošību, skolu ēku gaiteņos, garderobēs, foajē, pie ieejām, u. c. koplietošanas telpās līdz šī gada augusta beigām tiks izvietotas videonovērošanas kameras. Šāds aicinājums jau iepriekš tika saņemts gan no skolu direktoriem, gan skolu padomēm, lai uzlabotu drošības līmeni skolās, savlaicīgi novērstu dažādus pārkāpumus, kā arī palīdzētu risināt konfliktsituācijas,” skaidro Ventspils Izglītības pārvaldes Komunikācijas nodaļas vadītāja Zane Jansone.
PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” vecākais būvniecības projektu vadītājs Valts Bidzāns stāsta, ka katrā izglītības iestādē uzstādāmo videonovērošanas kameru skaits ir atšķirīgs, un tas ir atkarīgs ne vien no skolas ēkas platības, bet arī no tās plānojuma sarežģītības: “Piemēram, 2. pamatskola ir taisnstūra formas ēka ar vienu gaiteni katrā stāvā un divām kāpņu telpām abās pusēs – plānojums ir ļoti vienkāršs, un kopējais plānotais videonovērošanas kameru skaits ir 22. Savukārt 6. vidusskolā, kas ir lielākā skolu ēka – ap 10 000 kvadrātmetru – būs 50 kameras, jo gan pati ēkas platība ir lielāka, gan arī ēkas forma ir sarežģītāka, tāpēc ir nepieciešams savienot vairāk videonovērošanas kameru, lai pārredzētu visu perimetru”.
Videonovērošanas
kamerās redzamajam vairākos monitoros sekos līdzi skolas
dežurants, bet kameru ieraksti glabāsies Ventspils Digitālā
centra serverī.
Piešķir aizdevumus jumta segumu un ūdens un kanalizācijas stāvvadu nomaiņai
Apstiprināta bankas aizdevuma piešķiršana remontdarbiem piecās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, ko apsaimnieko pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi (VNĪ). Par piesaistītajiem kredītlīdzekļiem četrām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām nomainīs jumta segumus, bet vienai mājai – ūdens un kanalizācijas stāvvadus.
Banka apstiprinājusi četru projektu kreditēšanu jumta seguma nomaiņai daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Ventspilī, Lielajā prospektā 20 un 23 un Sarkanmuižas dambī 5 un 18, kā arī vienu projektu ūdensapgādes un kanalizācijas stāvvadu nomaiņai daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā Talsu ielā 26. Šo ēku dzīvokļu īpašnieki lēmuši par kretītlīdzekļu piesaisti remontdarbu veikšanai.
Jumta segums četrām minētajām ēkām Lielajā prospektā un Sarkanmuižas dambī tiks nomainīts no bitumena materiāla uz viļņoto šķiedrcementa materiālu, ko tautā sauc par bezazbesta šīferi. Tas ir daudz kvalitatīvāks, izturīgāks un ilgmūžīgāks materiāls nekā viļņotais bitumena jumta segums, kas visā Latvijā tika plaši pielietots būvniecībā divtūkstošo gadu sākumā, taču laika gaitā pierādījies, ka tas nav piemērots mūsu klimatiskajiem apstākļiem, – viļņotās bitumena materiāla jumta loksnes ar laiku deformējas, zaudē ūdensnecaurlaidību, nereti arī neiztur spēcīgākas vēja brāzmas. “Tas nav materiāls, kas būtu piemērots mūsu klimatiskajiem apstākļiem, un ir jāmaina. Šobrīd populārākais un pieejamākais materiāls ir viļņotais šķiedrcementa bezazbesta jumta segums,” skaidro VNĪ tehniskais direktors Valdis Lesiņš. Reizē ar jumta seguma nomaiņu daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām tiks remontēts arī bojātais latojums, atjaunoti ventilācijas izvadi, uz jumtiem uzstādītas pārvietošanās drošības sistēmas un sniega barjeras, bet mājām, kurās nepieciešams, ar beramās vates siltumizolācijas materiālu siltināti bēniņi.
Daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai Talsu ielā 26 tiks nomainīti ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas stāvvadi. “Iedzīvotāji lēma šim mērķim ņemt kredītu un veikt inženiersistēmas atjaunošanu pilnā apjomā, nevis pa daļām no uzkrātajiem mājas līdzekļiem,” skaidro VNĪ tehniskais direktors.
Jumta seguma nomaiņas projektiem bankas aizdevumi piešķirti uz desmit gadiem, bet ūdensapgādes un kanalizācijas stāvvadu nomaiņas projektam aizdevuma atmaksas termiņš ir pieci gadi.
Lēmumi par bankas aizdevumu piešķiršanu pieņemti 2024. gada nogalē. Ir izstrādāti būvdarbu projekti, un sagatavošanas procesā ir būvdarbu līgumu noslēgšana. Jumtu būvdarbi tiks uzsākti, iestājoties piemērotiem laikapstākļiem.
Aicinājums piedalīties mājas sapulcēs – kopā veidosim savu dzīves vidi labāku!
Ikviens vēlas dzīvot ērtā, sakārtotā un drošā vidē, un tas ir iespējams tikai tad, ja visi kopīgi iesaistāmies mājas pārvaldē. Tāpēc aicinām Jūs apmeklēt dzīvokļu īpašnieku sapulces, kas ir lieliska iespēja izteikt savu viedokli un piedalīties svarīgu lēmumu pieņemšanā.
Kāpēc ir svarīgi piedalīties?
Mājas sapulcēs tiek izskatīti jautājumi, kas tieši ietekmē Jūsu ikdienu: remontdarbu plānošana, drošības uzlabošana un citas būtiskas tēmas. Piedaloties Jūs varat pieņemt svarīgus lēmumus, iegūt aktuālu informāciju par mājas apsaimniekošanu un dalīties ar idejām, kas palīdzētu uzlabot visu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
Kad un kur notiek sapulces?
- Mājas sapulces parasti notiek reizi gadā. Ja nav lemjamu jautājumu, tad reizi divos gados. Nepieciešamības gadījumā sapulces var sasaukt biežāk, ja to pieprasa dzīvokļu īpašnieki.
- Sapulces tiek izsludinātas, nosūtot informāciju uz e-pasta adresēm (ja tās ir zināmas), izsniedzot paziņojumu pret parakstu (ja nav e-pasta) vai ievietojot to pasta kastītē. Informācija arī tiek izvietota uz ziņojumu dēļiem kāpņu telpās un, ja nepieciešams, publicēta Būvniecības informācijas sistēmā.
- Ja nevarat piedalīties sapulcē, varat pilnvarot citu personu (ģimenes locekli, kaimiņu) ar rakstisku pilnvaru (notariāls pilnvarojums nav nepieciešams).
Lēmumu pieņemšana
Sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem šajā mājā. Lēmumi tiek pieņemti balsojot, un tie tiek uzskatīti par pieņemtiem, ja par tiem balso vairāk nekā puse īpašnieku (izņemot atsevišķus gadījumus, kas ir noteikti Dzīvokļa īpašuma likumā).
Lai sapulce būtu efektīva
Lūdzu iepazīstieties ar sagatavoto informāciju (sapulces prezentāciju) un sagatavojiet jautājumus vai priekšlikumus, ko vēlētos apspriest sapulcē.
Aptaujas
- Aptaujas ir alternatīvs lēmumu pieņemšanas veids sapulcei. Tās tiek organizētas, ja sapulce netiek sasaukta, nav bijusi lemttiesīga vai sapulcē pieņemts lēmums veikt aptauju, lai aptvertu plašāku dzīvokļu īpašnieku loku.
Jūsu līdzdalība ir svarīga!
Tikai kopīgiem spēkiem varam pieņemt pārdomātus un iedzīvotājiem izdevīgus lēmumus. Mēs ceram uz Jūsu klātbūtni un aktīvu līdzdalību! Kopā mēs varam paveikt vairāk, lai mūsu mājas kļūtu par patiesi mājīgu vietu katram no mums!
Mājas pārvaldnieks nepieņem lēmumus, bet izpilda dzīvokļu īpašnieku sapulcēs pieņemtos lēmumus. Pārvaldnieks var pieņemt lēmumus tikai par jautājumiem, kas ir noteikti normatīvajos aktos vai pārvaldīšanas līgumā.
Ar cieņu
"Ventspils nekustamie īpašumi"

Ventspils Augstskolas (VeA) viesnīca – mājvieta, kas apvieno studentus, ģimenes un ilgtermiņa īrniekus
Šobrīd VeA viesnīcā mājvietu raduši:
- 164 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas šeit raduši mieru un drošību;
- 194 Ventspils Augstskolas studenti, kuriem viesnīca kļuvusi par ērtu un pieejamu dzīvesvietu;
- 100 Ventspils Tehnikuma audzēkņi;
- 19 citu skolu audzēkņi – Valsts ģimnāzijas, Sporta skolas, Ventspils Mūzikas vidusskolas u.c. pārstāvji;
- 23 ilgtermiņa īrnieki, tostarp Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pārstāvji;
VeA viesnīca spēj pielāgoties dažādu iemītnieku vajadzībām, vienlaikus nodrošinot komfortu un augstu dzīves kvalitāti. Tā ir vieta, kur veidojas draudzīga un atbalstoša vide ikvienam.
Izvēlies VeA viesnīcu – uzticamu un ērtu mājvietu, kas piedāvā ikdienas vajadzībām aprīkotas istabiņas, profesionālu un atsaucīgu personālu, kā arī ērtu atrašanās vietu Ventspilī ar vieglu piekļuvi pilsētas infrastruktūrai.
Kontakti, ar ko sazināties, tiem, kas vēlas dzīvot VeA:
Viesnīcas apsaimniekotājs: Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”, www.vni.ventspils.lv
Dienesta viesnīcas vadība: +37125766954, [email protected]
Viesnīcas administrators (24h): +37163629202,+37120278255, [email protected]
Rezervāciju pieņemšana: +37163629202, +37120278255.
Norit dzīvojamo ēku Saules ielā 122 projektēšanas darbi
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” un SIA "Pillar Contractor" šī gada 4. oktobrī parakstīja līgumu par jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecību Ventspilī, kopā paredzot izveidot 60 jaunus īres dzīvokļus. Kopš līguma parakstīšanas sekmīgi norit darbs pie būvprojekta izstrādes, un 7. novembrī Ventspils valstspilsētas Attīstības un vides komisijā tiks skatīta būvprojekta autoru prezentācija par teritorijas labiekārtojumu, ēku izskatu un dzīvokļu plānojumu. Paredzams, ka projektēšanas darbi tiks pabeigti līdz 2025. gada februārim, bet būvdarbi varētu uzsākties martā.
Jaunajās ēkās kopā paredzēts šāds dzīvokļu sadalījums:
- 2 vienistabas dzīvokļi (platība līdz 34.1 m²);
- 20 divistabu dzīvokļi (platība līdz 47 m²);
- 38 trīsistabu dzīvokļi (platība līdz 57.4 – 57.8m²).
Projekts tiek īstenots, izmantojot finanšu institūcijas “Altum” aizdevumu, kas piešķirts no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda. Šī programma atbalsta zemas īres mājokļu būvniecību, un projekta realizācijai paredzēts saņemt aizdevumu 5,98 miljonu eiro apmērā. Pēc veiksmīgas būvniecības pabeigšanas un dzīvokļu izīrēšanas būs iespējams iegūt papildus atbalstu kapitāla atlaides veidā līdz pat 1,48 miljoniem eiro.